Sponsori Sponsori

Bucovina Rădăuți, prima echipă care câștigă în fața formației KSE Târgu Secuiesc

Rădăuțenii au câștigat pe terenul uneia dintre cele mai incomode echipe ale Seriei I a Ligii a III-a, KSE Târgu Secuiesc.

Neînvinși în acest sezon până la confruntarea cu Bucovina Rădăuți, KSE Târgu Secuiesc pierde astăzi pe teren propriu în fața formației antrenate de Dorin Goian și Daniel Bălan. Rădăuțenii au trecut la limită de covăsneni, scor 1-0 grație reușitei lui Daniel Păiuș cu un șut superb în vinclu în minutul 38 al partidei. Repriza secundă nu a adus schimbări pe tabelă, însă scorul de 1-0 pentru rădăuțeni a fost de ajuns încât să le aducă cele trei puncte puse în joc. În urma acestui rezultat rădăuțenii se mențin pe podiumul Ligii a III-a la 3 puncte de liderul Aerostar Bacău, dar la egalitate de puncte cu Oțelul Galați, formație cu care se va confrunta în etapa următoare pe stadionul Municipal din Rădăuți.

La final rădăuțenii au sărbătorit victoria în fața covăsnenilor

Rezultatele etapei a VI-a a Ligii a III-a Seria I:

Sep 27, 2019 17:00 CS Aerostar Bacău 3 – 1 CS Sporting Lieşti
Sep 27, 2019 17:00 AFC Botoşani 2 4 – 1 ACS Foresta Suceava
Sep 27, 2019 17:00 FC Ozana Târgu Neamț 1 – 1 ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi
Sep 28, 2019 16:00 CSM Focşani 2007  2 – 0 ACS Hușana Huși
Sep 28, 2019 17:00 ACS KSE Târgu Secuiesc  0 – 1  CSM Bucovina Rădăuţi
Sep 28, 2019 17:00 CS Ştiinţa Miroslava  4 – 0  CSM Bacău
Sep 28, 2019 17:00 ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ  7 – 1   CSM Paşcani
Sep 28, 2019 18:00 ACS Suporter Club Oţelul Galaţi  3 – 0  ACS Şomuz Fălticeni

Sursa foto & video: Cristian Plosceac