Bucovina Rădăuți, demolată la Bucecea

Liderul Seriei I, Dante Botoșani, i-a oferit o lecție de fotbal Bucovinei Rădăuți și a câștigat la scor.

Echipa pregătită de Cristi Popovici a făcut scorul etapei în Seria I a Ligii a III-a cu un Rădăuți suferind. Botoșănenii nu le-au dat șanse foarte multe elevilor lui Plămadă deschizând scorul încă din minutul 8. Rezultatul s-a păstrat până la pauză, iar rădăuțenii mai aveau speranțe de revenire în joc, însă repriza secundă s-a dovedit a fi un coșmar pentru jucătorii Bucovinei.

În debutul reprizei secunde, rădăuțenii mai priemsc un șoc, iar gazdele majorează diferența la două goluri. Încă descumpăniți, elevii lui Ionuț Plămadă mai primesc două lovituri până la final, iar Dante câștigă cu un nemilos 4-0 și e tot mai aproape de a încheia sezonul pe fotoliul de lider al seriei.

În runda următoare, Bucovina Rădăuți va evolua în deplasare în compania Forestei Suceava într-un meci programat pentru data de 7 mai 2022, începând cu ora 18:00, pe stadionul Areni.

Sursa foto: Cristian Ploșceac