Sponsori Sponsori

Șomuz Fălticeni, meci fără miză în ultima etapă

Fălticenenii pregătiți de Daniel Stoica au început furtunos campionatul Ligii a III-a cu rezultate spectaculoase, însă l-au terminat destul de modest.

Deși și-au stabilit un obiectiv destul de îndrăzneț la începutul sezonului, fălticenenii au încheiat pe un loc modest, un loc șapte, departe de locurile care le-ar fi adus accederea la baraj. În ultima rundă a Ligii a III-a, fălticenenii au terminat la egalitate la Vaslui, pe terenul formației Hușana Huși, scor 1-1. La pauză, vasluienii s-au aflat în avantaj grație golului înscris de Dănăilă în minutul 6, însă elevii lui Daniel Stoica au restabilit egalitatea la începutul reprizei secunde prin Bogdan Forisz.

Fălticenenii au început jocul în următoarea formulă: Chindriș – Chisăliță, Dohotaru, Forisz, Njindja, Polifron, Sahlean, Robciuc, Ricciulli, Tchassem, Tănăsoiu.

De acum jucătorii și staff-ul formației Șomuz Fălticeni se vor pregăti de vacanță până la reluarea pregătirilor pentru sezonul următor de Liga a III-a.

Articol scris de: Adrian Negru

Sursa foto: falticenionline.ro