Siretul Dolhasca rămâne neînvinsă după primele 14 etape ale campionatului Ligii a IV-a. Formația antrenată de Constantin Ferariu a obținut cele 3 puncte în deplasarea de la LPS Suceava. Florin Sava, Marius Ciobanu și Sergiu Sava au marcat golurile victoriei formației din Dolhasca.
Concordia Grămești a fost victimă sigură în măcelul de pe teren propriu primit de la Viitorul Liteni. Formația antreantă de Demis Maranda a câștigat cu scorul de 5-1.
FC Pojorâta s-a impus și ea în prima rundă a returului în fața celor de la Sporting Poieni Solca cu scorul de 4-1.
Unul dintre cele mai interesante jocuri ale etapei s-a disputat la Câmpulung Moldovenesc, unde ASA Rarău a învins formația de pe locul secund înaintea acestei etape Juniorul Suceava. Golurile gazdelor au fost înscrise de Michael Cherariu.
O surpriză în această etapă o reprezintă victoria ultimei clasate, Zimbru Siret scor 2-0 cu Progresul Frătăuții Vechi.
Același scor s-a înregistrat și la Fîntînele, unde oaspeții de la Preutești au fost beneficiarii scorului de 2-0.
Moldova Drăgușeni a suferit prima înfrângere pe teren propriu din acest campionat, scor 1-2 cu Victoria Vatra Moldoviței.