Juniorul Suceava, egala Forestei Suceava într-un joc amical

Foresta Suceava a disputat sâmbătă, 25 ianuarie un prim joc test în compania formației de Liga a IV-a, Juniorul Suceava.

Jocul dintre cele două formații s-a disputat pe terenul din Ițcani sub privirile câtorva zeci de oameni. Petre Grigoraș a încercat să vadă la treabă întreg lotul disponibil pentru acest joc. La pauză, rezultatul de pe tabelă era nul, Foresta dominând ușor jocul. În cea de-a doua parte, ”galben-verzii” au reușit să deschidă scorul în minutul 70 printr-un penalty transformat de Vlad Stănescu. Pe final, meciul avea să se încheie cu victoria ”galben-verzilor”, însă în minutul 90, un alt ”Vlad” de această dată și anume tânărul Vlad Hreceniuc a adus egalarea pentru Juniorul. Scor final, 1-1, iar ”galben-verzii” au lăsat de dorit în primul joc test din acest an.

Următorul joc amical pentru ”galben-verzi” este programat pe 14 februarie în compania colegei de eșalon, Bucovina Rădăuți.

În afară de jocul cu Bucovina Rădăuți, elevii lui Petre Grigoraș vor mai disputa două jocuri în compania Științei Miroslava la finele lunii.

16. CSM Paşcani 15 0 0 15 10-80 -70 0

Campionatul Ligii a III-a se va relua la începutul lunii martie, iar în prima etapă a returului, ”galben-verzii” se vor deplasa la Galați pentru jocul cu Sporting Liești.

Articol scris de: Adrian Negru

Sursa foto: Juniorul Suceava