Bucovina Rădăuți, doar o repriză mai bună decât Ceahlăul Piatra Neamț

CSM Bucovina Rădăuți a pierdut la Piatra Neamț după ce la pauză tabela arăta scorul de 1-0 pentru formația suceveană.

Elevii lui Ionuț Plămadă au jucat fotbal doar o repriză. Rădăuțenii au intrat la pauză cu un avantaj de un gol după reușita lui Ruben Sumanariu din minutul 24. În partea secundă, formația din Rădăuți a fost de nerecunoscut, iar Ceahlăul s-a descătușat. Mai întâi, Răzvan Pîntea a restabilit egalitatea în minutul 51, iar șapte minute mai târziu Adrian Șter o aducea pe formația nemțeană în avantaj. În minutul 79, Cristian Jalbă ducea scorul la 3-1, iar pe finalul jocului marcatorul primului gol nemțean reușește dubla și închide tabela la 4-1. În urma acestui rezultat, rădăuțenii fac schimb de locuri în clasament cu nemțenii, însă pentru echipa lui Plămadă poziția este una în afara play-off-ului.

În runda următoare, Bucovina Rădăuți are parte de un derby al județului în compania echipei Șomuz Fălticeni. Meciul se va disputa pe stadionul ”Constantin Jamaischi” din Fălticeni, fiind programat pentru sâmbătă, 20 noiembrie, cu începere la ora 14:00.

Sursa foto: Cristian Ploșceac