Foresta Suceava câștigă duelul cu CSM Pașcani după un joc spectaculos

Meciul dintre CSM Pașcani și Foresta Suceava a deschis etapa cu numărul 14 din Seria I a Ligii a III-a.

”Galben-verzii” continuă seria victoriilor în Liga a III-a. Elevii lui Ionuț Moșteanu au mai făcut o victimă și au câștigat la limită duelul cu CSM Pașcani. Foresta a deschis scorul pe finalul primei reprize prin lovitura de cap a lui Robert Martin care a decis și scorul pauzei, 1-0 pentru formația sucevenă.

În repriza a doua, formația din Pașcani a confirmat că este o nucă tare, deși ocupă ultimul loc din clasamentul Seriei I a Ligii a III-a. Totuși, până în ultimele 10 minute ale partidei, scorul arăta în continuare 1-0 pentru Foresta, echipa gazdă a reușit egalarea în minutul 85 prin Lucian Apostol. Însă în 2 minute, Alexandru Arnold a reușit o dublă de senzație care o ducea pe Foresta Suceava în câștigătoarea partidei, iar golul doi al oaspeților înscris de Eusebiu Mercaș în minutul 91 din penalty devenea inutil.

Așadar, Foresta Suceava câștigă trei puncte importante și se pregătește de derby-ul cu CSM Bucovina Rădăuți de săptămâna viitoare.