Fălticeniul câștigă trei puncte importante cu Hușana Huși

Șomuz Fălticeni va avea parte de liniște în pauza competițională din această iarnă după victoria la două goluri diferență în fața Hușanei Huși.

Alin Priboi și Eduard Julei sunt eroii Șomuzului în ultimul joc din acest an pentru fălticeneni. În urma victoriei de ieri, Șomuz Fălticeni ocupă poziția a noua în clasamentul Ligii a III-a Seria I. După ce tabela arăta un scor alb la pauză pe stadionul Tineretului din Fălticeni, în repriza secundă, Alin Priboi a deschis scorul în minutul 51, iar Eduard Julei a închis tabela în minutul 90. Astfel, fălticenenii și-au revenit după înfrângerea de pe Areni, 1-4 cu Foresta Suceava.