Dacia Unirea Brăila își ia revanșa în fața Forestei Suceava

Dacia Unirea Brăila a învins-o pe Foresta Suceava cu scorul de 4-1. 

După ce în tur sucevenii i-au administrat Brăilei o lecție de fotbal,  castigand cu scorul de 4-0 pe Areni , ”Galben-verzii” nu au mai reușit să facă un meci la fel de bun și la Braila si  se întorc la Suceava cu moralul la pământ și fără niciun punct, pierzand cu scorul de 4-1.

Pentru Braila, au marcat : Costel Roșu, Andrei Pușcașu, Adăscăliței și Ciucureanu iar pentru Foresta ,  Dudu Drugă.

17 minute au rezistat jucătorii antrenați de Marius Lup și Bogdan Tudoreanu, atunci când, din careu, Roșu a marcat pentru gazde.

Tot Roșu trage pe lângă poartă în min. 38 singur cu portarul Hânțăscu, iar în min. 41 Pușcașu nu mai ratează ținta și face 2-0 pentru Brăila.

Cea de-a doua repriză a continuat cu dominarea gazdelor, în min. 58,  Adăscăliței a majorat avantajul, după o deviere din fața porții.

Foresta  are o răbufnire de orgoliu în min. 69, Drugă scapă spre poartă și șutează puternic: 3-1.

Scorul final a fost stabilit de Ciucureanu în min. 90 + 2, iar sucevenii se întorc acasă cu o nouă înfrângere și cu un sac de goluri.

Cele două formații au început partida cu următorul 11:

Dacia Unirea Brăila: Olaru – Niţă, Ivan (cpt.), Ghiocel, Stănciulescu – Roşoagă (Ciucureanu 76′),  Adăscăliţei (Olenic 88′), Moglan, Neagu – Roşu, Puşcaşu (D. Oprea 83′)
Rezerve neutilizate: Popa, Necoară, Ed. Oprea, P. Ioan
Antrenor: Alin Pânzaru

Foresta Suceava: Hânţăscu – Cerlincă, Al. Mutu, Lung (cpt.), Semeghin – Stănescu (Grumezescu 60′), Dumitriu – Căinari (Vraciu 37′), Drugă, Dănilă (Masella 61′) – Bg. Rusu
Rezerve neutilizate: Niga, Asanache, Mihălăchioaie, Aeroaiei,
Antrenor: Marius Lup

Etapa viitoare Foresta va primi vizita unei echipe slab cotate, fiind vorba despre Metalul Reșița.

Celelalte rezultate din această etapă: 

08.04. 11:00 Final Dacia Unirea Brăila 4 – 1 Foresta Suceava (2 – 0)
08.04. 11:00 Final Luceafărul Oradea 4 – 1 Politehnica Timișoara (1 – 0)
08.04. 11:00 La masa verde Metalul Reşiţa 3 – 0 Râmnicu Vâlcea
08.04. 11:00 La masa verde Sepsi 3 – 0 Unirea Tărlungeni
08.04. 12:00 Final CS Afumați 0 – 0 UTA Arad (0 – 0)
08.04. 12:00 Final Juventus București 1 – 0 Dunărea Călărași (1 – 0)
07.04

15:00

Final CS Mioveni 2-0 Chindia Târgoviște (2-0)

 Clasamentul Ligii a II-a în urma rezultatelor înregistrate în această etapă: 

 

# Echipa MJ V E Î G P
1. Juventus București 25 20 3 2 53:11 63
2. Sepsi OSK 25 15 6 4 44:22 51
3. FC Braşov 25 14 7 4 42:23 49
4. UTA Arad 25 14 5 6 43:25 47
5. CS Mioveni 25 14 5 6 35:18 47
6. Chindia Târgoviște 25 14 2 9 41:26 44
7. Olimpia Satu Mare 24 12 5 7 35:26 41
8. Dacia Unirea Brăila 25 11 4 10 31:30 37
9. Luceafărul Oradea 26 10 4 12 33:28 34
10. Foresta Suceava 25 10 3 12 40:44 33
11. CS Afumați 25 9 5 11 28:28 32
12. Dunărea Călărași 25 8 8 9 30:33 32
13. Academica Clinceni 24 8 3 13 34:51 27
14. CS Balotești 24 6 6 12 30:43 24
15. Politehnica Timișoara 25 6 6 13 31:45 24
16. Râmnicu Vâlcea 25 4 6 15 16:43 18
17. Metalul Reşiţa 25 5 1 19 25:56 16
18. Unirea Tărlungeni 25 2 5 18 15:54 9
19. Şoimii Pâncota 0 0 0 0 0:0 0
20. ACS Berceni 0 0 0 0 0:0 0

 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts