Sportivii de la CSM-LPS Suceava, pe podium la Campionatul Naţional de lupte greco-romane U11

La finele săptămânii trecute, municipiul Medgidia a găzduit Campionatul Naţional de lupte greco-romane U11, unde sportivii suceveni legitimaţi la CSM-LPS Suceava, antrenaţi de prof. Andrei Bolohan, s-au întors cu diplome şi medalii de la această competiţie.

Astfel, locul 1 (medalie de aur) a fost adjudecat de Mateiciuc Andrei, categoria 73 kg; locul 2 (argint) – Chitic Tudor, categoria 47 kg; locul 3 (bronz) – Lupitrec Tudor, categoria 32 kg, Homiuc Gabriel, categoria 35 kg, Olari Denis, categoria 66 kg. Locul 3 în clasamentul pe cluburi sportive participante a fost ocupat de CSS LPS Suceava, antrenor, Andrei Bolohan, ajutat de profesor Lupitrec Vasile.

Elevii din şcolile arondate comunei Dărmăneşti au obţinut 3 medalii (una de aur şi două bronz).