Sponsori Sponsori

Șomuz Fălticeni câștigă amicalul cu Bucovina Rădăuți

Golul lui Robert Ciobanu din minutul 34 a fost decisiv pentru echipa pregătită de Iulian Ionesi.

Victorie la limită pentru Șomuz Fălticeni în amicalul cu Bucovina Rădăuți. Elevii antrenați de Iulian Ionesi s-au impus cu scorul de 1-0 grație reușitei lui Robert Ciobanu în minutul 34 al primei reprize. Duelul dintre cele două formații sucevene a avut loc pe stadionul din Frătăuții Vechi.

Vineri, 18 februarie, începând cu ora 15:00, echipa lui Ionuț Plămadă va susține un test în compania formației Foresta Suceava.

Pe lângă duelul cu Foresta, rădăuțenii și-au mai stabilit amicale cu Şomuz Fălticeni (23 februarie), Ştiința Miroslava (26 februarie) și CSM Pașcani (3 martie).

Totodată, fălticenenii au programat amicale cu Dante Botoșani (19 februarie), Bucovina Rădăuți (23 februarie), LPS Suceava (26 februarie), Aerostar Bacău (2 martie) și Şomuzul Preutești (5 martie).

Campionatul Ligii a III-a se va relua începând cu data de 12 martie.

Sursa foto: Cristian Ploșceac