Rezultate bune obținute de Foresta Suceava și Bucovina Rădăuți în ultimul amical

Bucovina Rădăuți și-a încheiat seria jocurilor amicale așa cum a început-o cu o victorie, iar de data aceasta victima a fost formația de primă ligă, FC Botoșani, însă majoritatea jucătorilor folosiți de Marius Croitoru au fost în mare parte rezerve sau jucători aflați în probe. Singurul gol al partidei a fost înscris de Daniel Păiuș în repriza secundă cu un șut de la 25 de metri. În prima repriză cele două formații și-au trecut în cont câte o bară. Bucovina Rădăuți a înregistrat 6 victorii și 3 rezultate de egalitate în meciurile amicale din această vară. Formația antrenată de Dorin Goian și Daniel Bălan va debuta în noul sezon al Ligii a III-a în deplasare în compania formației AS Hușana Huși.

După o campanie modestă a Forestei Suceava în amicalele precedente, ”galben-verzii” s-au impus cu scorul de 3-0 în ultimul meci de verificare dinaintea startului noului sezon de Liga a III-a. Pentru echipa suceveană a deschis scorul nou-venitul June, iar înainte de pauză, Foresta putea duce scorul la 2-0 după ce Lungu a obținut un penalty, însă Turiță a parat execuția lui Căinari. După pauză,  Grumezescu a majorat diferența la două goluri și tot Grumezescu a stabilit scorul final 3-0. Pentru galben-verzi urmează debutul în noul sezon al Ligii a III-a, în fața celor de la Sporting Liești, sâmbăta viitoare pe Areni.

Sursa foto: Costi Solovăstru