Ion Candrea, bronz în cea de-a doua zi la Campionatul Național Masters în aer liber

Atletul Ion Candrea, legitimat la CSM Dorna Vatra Dornei, a obținut o medalie de bronz în cele două zile ale competiției.

Stadionul bucureștean “Iolanda Balaș Soter” a găzduit în perioada 25-26 septembrie Campionatul Național Masters în aer liber, o întrecere națională de anvergură. În prima zi, Candrea a obținut locul al patrulea la categoria 1500 de metri, iar în cea de-a doua zi a obținut bronzul la categoria 5000 de metri.

”Rezultatele pe care le-am obținut nu s-au ridicat la nivelul așteptărilor mele, însă sunt încrezător că voi avea parte și de zile mai bune. Mulțumesc pe această cale clubului CSM Dorna Vatra Dornei pentru susținerea necondiționată pe care mi-o oferă.”, a declarat atletul dornean, Ion Candrea.

Mulți dintre participanții la această competiție sunt foste glorii de prim rang al atletismului mondial, onorați și acum cu medalii strălucitoare în competițiile internaționale organizate pentru vârsta lor.
Din nefericire, din cauza pandemiei, accesul spectatorilor în arena a rămas interzis.