Foresta Suceava trece cu emoții de CSM Bacău

Robert Martin a fost eroul Forestei Suceava în deplasarea de la Bacău, reușind unicul gol al partidei în minutul 92.

”Galben-verzii” au câștigat 3 puncte importante, vineri, 15 noiembrie, pe stadionul Letea în fața nou-promovatei CSM Bacău. Robert Martin i-a adus formației lui Petre Grigoraș cele 3 puncte și totodată un cadou de ziua tehnicianului. Deși în urma rezultatelor înregistrate în această rundă, ”galben-verzii” au rămas pe locul 3, dar au egalat în clasament formația de pe locul 2, Ceahlăul Piatra Neamț. Etapa a XIII-a a fost favorabilă ”galben-verzilor”, excepție făcând jocurile în care au fost implicate Aerostar Bacău și CSM Bucovina Rădăuți. Sunt semne de întrebare după ce reprezentanții formației Hușana Huși au acuzat arbitrajul din jocul cu liderul Seriei I a Ligii a III-a, Aerostar Bacău. Vasluienii au deschis scorul, iar în minutele următoare un jucător al acestora a fost eliminat destul de ușor, iar fazele controversate au continuat până când scorul a arătat 2-1 pentru băcăuani.

Huşana Huşi – Aerostar Bacău     1-2
Alex Sahru (16) / Cătălin Vraciu (43), Denis Botezatu (71)
Şomuz Fălticeni – Universitatea Dunărea de Jos Galaţi     1-1
Alexander Song (85) / Alexandru Perju (32)
Bucovina Rădăuţi – CSM Paşcani     7-0
Ionel Stoian (2, 16), Cosmin Ţapu (37, 65), Liviu Busuioc (43 – penalty), Ionuţ Plămadă (76), Andrei Alecsandru (90)
Sporting Lieşti – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ     1-1
George Bârlădeanu (74) / Ibrahim Diarra (63)
KSE Târgu Secuiesc – Ozana Târgu Neamţ     2-1
Alin Babei (46), Emilian Popa (68) / Radu Miron (53)
SC Oţelul Galaţi – FC Botoşani 2     1-1
George Cârjan (30) / Alexandru Micloş (40)
Ştiinţa Miroslava – CSM Focşani    2-1
Eduard Sandu (45+1, 90 – penalty) / Sergiu Jurj (72 – penalty)

Liga a III-a Seria I

În runda următoare, Foresta Suceava va primi vizita formației Șomuz Fălticeni, vineri, 21 noiembrie începând cu ora 14:00.

Sursa foto: Dinu Zară