Trei puncte pentru Bucovina Rădăuți în ultimul meci al anului

Bucovina Rădăuți a început partida de la Bacău pe vârfuri, însă a întors rapid soarta partidei după ce gazdele au condus cu 1-0.

Rădăuțenii obțin o victorie spectaculoasă în fața formației FC Bacău în deschiderea rundei cu numărul 15. Jucătorii pregătiți de profesorul Ovidiu Murariu bifează al treilea succes consecutiv. Băcăuanii au început tare partida și au deschis scorul în minutul 26 prin Andrei Pavel, însă bucuria lor nu a durat decât 15 minute. În minutul 41, Iosif Netbai a restabilit egalitatea, iar mai apoi Andrei Pintilei a reușit golul izbăvitor pentru gruparea rădăuțeană.

Partea secundă a jocului a fost una echilibrată, însă nici o formație nu a mai reușit să înscrie, astfel că Bucovina Rădăuți s-a întors de la Bacău cu cele trei puncte și hibernează iarna asta pe locul al treilea în clasamentul Seriei I a Ligii a III-a. FC Bacău rămâne pe poziția a șasea.

9. AS FC Rapid Brodoc 12 3 1 8 10-28 -18 10

În 2024, campionatul Seriei I a Ligii a III-a este programat să debuteze în a doua săptămână a lunii martie.

Sursa foto: Religia Sportului