Foresta Suceava rămâne singura echipă cu maximum de puncte după primele trei etape

Echipa antrenată de Dorin Goian este lider în Seria I a Ligii a III-a după victoria în fața liderului din sezonul precedent, Dante Botoșani.

”Galben-verzii” merg ceas în acest început de sezon și bifează un nou succes ajungând la trei victorii din trei posibile în campionatul Ligii a III-a Seria I. Jocul de la Bucecea a început cum nu se putea mai bine pentru jucătorii pregătiți de Dorin Goian care au reușit deschiderea scorului încă din startul partidei. În minutul 1, Marian Botezatu avea să-și treacă primul numele pe lista marcatorilor. Șapte minute mai târziu, Andrei Tănasă dubla avantajul Forestei de pe tabelă, iar meciul devenea tot mai ușor pentru suceveni. În minutul 31, oaspeții reduc din diferență printr-un penalty transformat de Robert Asăvoaie. Scorul înregistrat din acel minut s-a menținut până la final, iar Foresta obține trei puncte care o duce în fruntea clasamentului.

Foresta a început partida în următoarea formulă: Niga, Grosu, Makongo, Botezatu, Nițu, Samson, Mihalciuc, Netbai, Tănasă, Chika, Filip. Pe parcurs au mai intrat: Căinari, Cimbru și Muntean.

Până la următorul joc din campionat, Foresta Suceava va evolua miercuri în turul III al Cupei României pe Areni începând cu ora 16:30 tot în compania formației Dante Botoșani.

Articol scris de: Adrian Negru | Facebook

Sursa foto: Fotograful Sportiv | Facebook