Foresta Suceava – ASU Politehnica Timișoara, mâine, ora 11:00

Areniul găzduiește mâine cu începere de la ora 11:00 meciul dintre Foresta Suceava și ASU Politehnica Timișoara.

În tur cele două echipe au reușit să facă un meci spectaculos, după un început bun de meci timișorenii au deschis scorul, însă până la pauză lucrurile aveau să se schimbe. Semeghin a izbutit o pătrundere în careul gazdelor unde a fost faultat, iar Marius Matei a înscris de la punctul cu var. În repriza a II-a sucevenii au reușit să dea lovitura prin golurile marcate de Alin Mutu și Andrei Cerlincă venite după erori ale defenisvei de pe Bega. În ultimele 10 minute timișorenii au mai reușit să înscrie un gol, dar soarta partidei a rămas neschimbată, ”forestierii” impunându-se cu scorul de 3-2 și s-au întors acasă cu trei puncte extrem de importante.

Mâine, timișorenii vor veni pe Areni cu dorința de a-și lua înapoi punctele pierdute acasă. Astfel, sucevenii se așteaptă la un meci care nu va fi tocmai ușor, deoarece terenul le poate pune probleme ambelor echipe, dar cu un public numeros și cu o abordare războinică în acest meci, elevii lui Cristi Popovici vor reuși să păstreze pe Areni toate cele trei puncte puse în joc.