Foresta a pierdut la limită în cel de al doilea amical al iernii

”Galben-verzii” au înregistrat un nou eșec în cadrul celei de a VIII-a ediții ”Arena Cup”. Babeu Kuzman, noul tehnician al Forestei, a rulat tot lotul.

Echipa suceveană a disputat sâmbătă, 15 ianuarie, al doilea amical al iernii în Croația. ”Galben-verzii” au pierdut la limită duelul cu NK Istra din prima ligă din Croația, scor 1-0. Golul echipei croate a fost înscris de Robert Miskovic în minutul 48 al reprizei secunde.

Foresta Suceava: Terzic, Pavletic, Simic, Bulat, Crapp, Denkovic, Jazanovic, Ilie, Safarovic, Popovici, Chika. Au mai intrat: C. Mihăescu, Chelari, Samson, Olowaseun, Arnold, I. Mihăescu, Cimbru, Botezatu, Manole.

Elevii lui Babeu Kuzman vor evolua marți în ultimul meci al competiției împotriva echipei sârbe, OFK Zarkovo.

Sursa foto: RegionalExpress.Istra