Fălticeniul a uitat gustul victoriei | Eșec usturător cu nou-promovata CS Dante Botoșani

Șomuz Fălticeni este de nerecunoscut de câteva etape, elevii lui Daniel Stoica au pierdut neașteptat duelul cu Dante Botoșani.

După ce au dat semne de revenire odată cu egalul din runda precedentă de la Rădăuți, fălticenenii au comis-o grav sâmbătă după amiază în jocul cu nou-promovata Dante Botoșani. Fără Eduard Julei și Christ Afalna suspendați, fălticenenii au tratat superficial duelul cu botoșănenii. Echipa pregătită de fostul tehnician al Forestie Suceava, Vespazian Colban s-a impus cu scorul de 2-0 după o primă repriză fără gol marcat. Georgică Popovici în minutul 61 și Vlad Codău în minutul 71 au stabilit scorul final al partidei.