Sponsori Sponsori

Cupa Municipiului Suceava: fotbal și distracție pentru aproximativ 1000 de copii

Într-o atmosferă plină de entuziasm și bucurie, Cupa Municipiului a adunat peste 1000 de tineri fotbaliști pentru o competiție desfășurată pe durata a două weekenduri: 22-23 iunie și 29-30 iunie. Evenimentul a fost destinat copiilor născuți între anii 2012 și 2018 și a avut loc pe stadionul Areni, grație sprijinului oferit de primăria Suceava.

Majoritatea cluburilor din județul Suceava au fost reprezentate la această competiție. De asemenea, evenimentul a avut invitați speciali din județele Bacău, Iași (Pașcani), Botoșani (Dorohoi și Darabani) și din Republica Moldova (Lipcani), transformând Cupa Municipiului într-un adevărat festival regional de fotbal pentru copii.

Unul dintre aspectele remarcabile ale acestei competiții a fost absența clasamentelor, scopul principal fiind acela de a promova bucuria jocului și de a elimina presiunea rezultatelor. Fiecare participant a avut ocazia să se bucure de fotbal într-un mediu prietenos și relaxat.

Turneul a fost organizat de clubul ACS Dream Team și Asociația Județeană de Fotbal, cu sprijinul considerabil al primăriei Suceava. La finalul competiției, toți copiii participanți au fost răsplătiți pentru eforturile lor cu medalii individuale, cupe și diplome, fiecare echipă plecând acasă cu amintiri de neuitat.

Cupa Municipiului a fost o reușită din toate punctele de vedere, reușind să aducă împreună copii, părinți și antrenori într-un eveniment care celebrează sportul și spiritul de echipă.