CSU Suceava termină anul pe primul loc în Divizia A

CSU Suceava a trecut un nou test în Divizia A de handbal masculin și a învins în deplasare formația de pe locul al treilea CSU Galați.

Echipa antrenată de Adrian Chiruț și Iulian Andrei a obținut cele trei puncte din deplasarea de la Galați, acolo unde s-a impus cu scorul de 41-27 și termină turul pe locul 1. La pauză, universitarii suceveni au intrat la cabine cu un avantaj de 5 goluri pe tabelă, iar în repriza secundă, formația suceveană a mărit diferența de pe tabelă. Clasarea pe primul loc la finalul anului 2019, le dă speranțe mari pentru partea a doua a campionatului. Pe lângă retur, pe suceveni îi așteaptă și turneele semifinal și final care le poate aduce promovarea directă în Liga Națională.

În meciul de astăzi, antrenorii Adrian Chiruț și Iulian Andrei s-au bazat pe următorii jucători: