Bucovina Rădăuți pierde teren în fața Ceahlăului Piatra Neamț

Într-un meci tensionat, Ceahlăul Piatra Neamț a învins CSM Bucovina Rădăuți cu 2-1 în play-off-ul ligii a treia de fotbal. Golul de deschidere a fost marcat de Stoian pentru gazde în minutul 43, dar Ceahlăul a revenit cu o performanță impresionantă. Anton a marcat primul gol pentru oaspeți în minutul 2, iar Mubarak a înscris golul victoriei pentru Ceahlăul în minutul 90.

Repriza secundă a fost marcată de o situație tensionată, când portarul gazdelor, Udeanu, a reușit să apere un penalty. Cu toate acestea, Ceahlăul a continuat să joace bine și a obținut o victorie importantă în acest play-off.

În clasament, Foresta Suceava rămâne pe primul loc cu 49 de puncte, urmată de Ceahlăul Piatra Neamț cu 40 de puncte, CSM Bucovina Rădăuți cu 37 de puncte și CSM Bacău cu 36 de puncte.

În runda următoare, CSM Bucovina Rădăuți se va deplasa la CSM Bacău pentru un alt meci crucial.

Arhivă foto: Cristian Ploșceac