Sponsori Sponsori

Bucovina Rădăuți, învinsă de Știința Miroslava

Bucovina Rădăuți pierde la Uricani în fața Științei Miroslava cu scorul de 2-1, iar ieșenii relansează lupta pentru promovare.

Derby-ul etapei a avut loc la Uricani acolo unde s-au întâlnit două dintre contracandidatele la promovarea în Liga II-a. Știința Miroslava a deschis scorul după mai bine de un sfert de oră dintr-un penalty executat de Eduard Sandu. Până la pauză, rădăuțenii au reușit să restabilească egalitatea prin Vasile Vitu în minutul 38. În repriza secundă, gazdele au reușit să înscrie un gol de excepție prin Cosmin Nemțanu stabilind astfel și scorul final de 2-1.

În urma acestui rezultat, ieșenii îi egalează în clasament pe rădăuțeni și așteaptă confruntarea din etapa următoare cu Șomuz Fălticeni, în timp ce formația lui Iulian Ionesi așteaptă duelul cu Ceahlăul Piatra Neamț de pe teren prorpiu.