Victorie și pentru Șomuz Fălticeni în primul joc oficial din 2023

Succes important pentru Daniel Stoica după ce Șomuz Fălticeni a reușit să învingă pe Rapid Brodoc cu scorul de 2-0. Deși partida a început cu o ocazie mare de gol pentru George Cîrstean în minutul 6, însă mingea a lovit bara porții. Abia în minutul 40 Andrei Alecsandru a reușit să deschidă scorul cu un șut de la circa 20 de metri distanță.

În repriza a doua, Șomuz a continuat să atace și în minutul 62 a reușit să înscrie al doilea gol al meciului prin Merticariu. Deși Rapid Brodoc a încercat să revină în joc, echipa nu a reușit să pună probleme serioase defensivei oaspete și meciul s-a încheiat cu victoria lui Șomuz Fălticeni.

Cu această victorie, Șomuz Fălticeni speră la puținele șanse pe care le mai are să prindă ultimul loc de play-off. Pe de altă parte, Rapid Brodoc va trebui să se concentreze la meciurile următoare pentru a putea evita retrogradarea.