Start ratat de sezon pentru Bucovina Rădăuți și Șomuz Fălticeni

Bucovina Rădăuți și Șomuz Fălticeni rămân fără puncte după prima rundă a noului sezon al Ligii a III-a.

Meciuri echilibrate în prima rundă a Seriei I a Ligii a III-a acolo unde Șomuz Fălticeni și Bucovina Rădăuți au cedat în fața adversarelor la două goluri diferență. Mai întâi, vineri, în deschiderea etapei, Șomuz Fălticeni nu a reușit să țină piept formației FC Bacău, în deplasare. Gazdele s-au impus cu scorul de 3-1 grație reușitelor semnate de Andrei Pavel, Luca Agapi și Codrin Oasenegre. Pentru trupa lui Daniel Stoica Emmanuel Asibey a redus din diferență în minutele de prelungire ale jocului din partea secundă.

Debut cu stângul și pentru Bucovina Rădăuți care a cedat pe teren propriu în fața Științei Miroslava cu scorul de 0-2. Vlad Danale din penalty în minutul 14 și Cosmin Nemțanu în minutul 29 au adus cele trei puncte ieșenilor.

10. AS FC Rapid Brodoc 1 0 0 1 0-2 -2 0

În runda următoare, ACS Șomuz Fălticeni va primi vizita grupării unei alte formații din Bacău, Aerostar, în timp ce Bucovina Rădăuți va evolua în deplasare în compania grupării CSM Bacău. Ambele dueluri sunt programate să se dispute, sâmbătă, 2 septembrie, începând cu ora 17:00.

Sursa foto: FC Bacău