Șomuz Fălticeni, tot mai departe de obiectiv

Formația Șomuz Fălticeni a fost învinsă de Ceahlăul Piatra Neamț cu scorul de 3-0, iar șansele participării la baraj sunt tot mai mici.

Deși au dat semne că își revin după jocul câștigat la scor de nereprezentare în fața liderului de până acum două etape, Știința Miroslava, fălticenenii au fost aduși repede cu picioarele pe pământ de jumiorii Ceahlăului. Nemțenii au deschis repede scorul după numai 13 minute prin Andrei Mateiciuc, iar până la pauză Răzvan Pîntea a majorat diferența la două goluri în minutul 28. În repriza secundă, fălticenenii au continuat în aceeași manieră fără a pune mari probleme la poarta Ceahlăului. În minutul 71, Răzvan Pîntea a reușit dubla și în același timp stabilind scorul final.

Rezultatele Seriei I a Ligii a III-a:

sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 17:00
Bucovina Rădăuţi – Dante Botoşani  1-1
Ionuț Plămadă (70) / Robert Grumezescu (5)
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Şomuz Fălticeni  3-0
Andrei Mateiciuc (13), Răzvan Pîntea (28, 71)
Ştiinţa Miroslava – Huşana Huşi  2-3
Cosmin Nemțanu (27), Bilendo Durell (68) / Petru Agrigoroaei (14 – penalty), Sergiu Gîrdea (17, 72)
Foresta Suceava – Bradu Borca  2-0
Andrei Cerlincă (51), Robert Martin (56)
CSM Paşcani – Sporting Juniorul Vaslui 0-4
Mihai Andrei (8), Iustin Obleșniuc (28), Valentin Hagiu (30), Leonid Gherase (52)