Șomuz Fălticeni, debut cu dreptul în play-out-ul Ligii a III-a

Jucătorii pregătiți de tehnicianul Iulian Ionesi câștigă trei puncte importante în fața formației Știința Miroslava.

Fălticenenii au înfruntat-o pe echipa ieșeană, Știința Miroslava, în prima etapă a play-out-ului Ligii a III-a. Elevii lui Ionesi au deschis scorul la patru minute de la fluierul de start prin Robert Ciobanu, jucător care a ieșit la rampă cu o nouă reușită în minutele de final ale primei reprize. Tânărul jucător din atacul Șomuzului a confirmat încă o dată și își continuă evoluțiile foarte bune pe care le-a arătat până la acest joc fiind unul dintre jucătorii indispensabili ai lui Iulian Ionesi.

În repriza secundă, fălticenenii mai reușesc să înscrie încă o dată, iar golul poartă semnătura lui Florin Antonesei care majorează diferența la trei goluri pe tabelă, iar misiunea oaspeților devenind una imposibilă. Până la final, gazdele nu au mai forțat, iar ieșenii au reușit să înscrie golul de onoare prin Vasilică Vlădeanu în minutul 69. Scor final, 3-1 pentru echipa lui Iulian Ionesi care se menține la o diferență de 9 puncte față de primul loc retrogradabil.