Sponsori Sponsori

Rezultate remarcabile pentru sportivii antrenați de profesorul Radu Mihalescu la Campionatul Național de Seniori, U23, U20 – 20000m marș

Sâmbătă, 29 iunie, stadionul „Universității” din Cluj Napoca a fost gazda unei competiții de anvergură: Campionatul Național de Seniori, U23 și U20 la proba de 20000m marș. Evenimentul a reunit cei mai talentați atleți din țară, iar performanțele obținute au fost pe măsura așteptărilor.

Atleții pregătiți de profesorul Radu Mihalescu au avut o evoluție spectaculoasă, obținând rezultate remarcabile în diverse categorii. Printre aceștia, Diana Angelescu s-a remarcat în mod deosebit, reușind să urce pe a doua treaptă a podiumului la categoria senioare.

În cadrul competiției U23, Cimpoieș Ștefan a fost unul dintre performerii Clubului Sportiv Municipal din Suceava, cucerind locul al doilea atât la categoria U23, cât și la U20.

Un alt rezultat notabil a fost obținut de Canceu Alexandru, care a reușit să se claseze pe locul al treilea la categoria U23. În cadrul categoriei U20, Horodnic Ștefania a avut o evoluție impresionantă, ocupând locul al doilea.