Prima remiză din retur pentru Bucovina Rădăuți

Bucovina Rădăuți are parte în această etapă intermediară de prima repriză din returul campionatului.

Chiar dacă rădăuțenii păreau clar favoriți în acest meci, datorită formei excelente pe care o au și datorită poziției ocupate de adversar în clasament, aceștia nu au reușit să scoată decât un egal în urma meciului de ieri. Deși au dominat tot meciul, fiind un val de ocazii la poarta gazdelor în a doua repriză, mingea nu a vrut să intre în poartă pe finalul meciului, făcând-o pe Bucovina Rădăuți să se întoarcă cu un singur punct de la Pașcani. Scorul a fost deschis de către Liviu Busuioc în minutul 30, în urma unei greșeli a portarului, însă echipa antrenată de Dorin Goian și Daniel Bălan a condus doar câteva secunde, imediat după marcând și Sinescu pentru Pașcani. Cu toate acestea, rădăuțenii au ținut morțiş să plece la vestiare în avantaj, Andrei Cerlincă fiind cel mai hotărât dintre toți și marchează în minutul 41 golul de 2-1.

După venirea de la vestiare, ieşenii nu s-au lăsat intimidați de faptul că erau conduşi și s-au ambiționat să le marcheze încă un gol celor de la Rădăuți, astfel Zaremba reușea în minutul 65 să îl învingă pe Puianu și să stabilească scorul final al meciului, 2-2. Până înaintea meciului de ieri, Bucovina Rădăuți a avut parte numai de victorii și de înfrângeri în acest retur de campionat, neavând nicio remiză. În urma acestei etape, echipa rămâne în continuare pe podium, pe poziția a 3-a, cu un cumul de 41 de puncte, fiind la o distanță de doar 5 puncte locul 2, pe care îl ocupă Oțelul Galați.

Sâmbătă, de la ora 17:00, bucovinenii vor primi vizita echipei Sănătatea Darabani.