Două din două pentru Bucovina Rădăuți în jocurile amicale

Bucovina Rădăuți a înregistrat a doua victorie în jocurile de pregătire din această vară.

Rădăuțenii și-au epuizat golurile în primul meci amical al verii cu Bucovina Dărmănești, iar în cel de al doilea joc elevii lui Ionuț Plămadă s-au impus la limită în fața formației botoșănene Viitorul Darabani. Gruparea botoșăneană pregătită de fostul mare jucător al Sucevei, Radu Cașuba, a deschis scorul în minutul 36 prin tânărul Denis Bosînceanu, însă cinci minute mai târziu, elevii lui Plămadă au restabilit egalitatea prin reușita lui Ionel Stoian. În repriza secundă, cu o formulă schimbată, rădăuțenii au dat lovitura în minutul 75 prin chiar însuși Ionuț Plămadă care a stabilit scorul final 2-1.

Bucovina Rădăuți – în prima repriză: Udeanu – Șpac, Florescu, Rusu, Coajă, Săhlean, Ungurianu, Aftanache, Stroe, Pop, Stoian.

Bucovina Rădăuți – în repriza secundă: Udeanu – Leonte, Dumitraș, Atudoroaie, Ionescu, Străjeriu, Coroamă, Șvichi, Ichim, Irimescu, Plămadă.

Sursa foto: Cristian Ploșceac