Sponsori Sponsori

CSU Suceava – Potaissa Turda 23-24

”Universitarii” pierd 3 puncte prețioase în lupta pentru play-off.

Așa cum era de așteptat, echipa antrenată de Adrian Chiruț a avut un meci foarte dificil și nu neapărat din prisma adversarului ci și arbitrii și-au lăsat amprenta asupra jocului. Cu toate că formația suceveană, susținută de un public numeros și gălăgios, a reușit să facă o partidă excelentă, anumiți factori ai întâlnirii au făcut ca meciul să decurgă într-o singură direcție. După o primă repriză nereușită de partea formației noastre, tabela arăta scorul de 15-11 în favoarea formației din Turda. În repriza a II-a, universitarii au intrat mult mai motivați și au reușit în câteva rânduri să ofere un adevărat spectacol, reușind să se apropie la un singur gol diferență. Partida a avut parte și de câteva situații controversate, în rolurile principale aflându-se ”fluierașii” care au și stabilit scorul final. 🙂