CSU Suceava încheie sezonul cu o victorie în fața codașei CSM Satu Mare

Dacă la fotbal n-am bătut-o pe Satu Mare, au făcut-o băieții la handbal. 🙂

CSU Suceava a întâlnit astăzi pe teren propriu cea mai slabă formația din Liga Națională de handbal. Cu toate că a fost un meci de palmares, ”universitarii” s-au concentrat foarte bine în joc și le-a mulțumit la final spectatorilor care au venit să-i susțină cu o victorie. În urma acestui meci, Adrian Chiruț și compania vor lua o bine-meritată pauză după care vor relua pregătirile. Dacă la fotbal au fost și sunt în continuare probleme financiare, handbalul nu se plânge de astfel de probleme.

Până la pauză, sătmărenii s-au ținut aproape de formația bucovineană, astfel scorul pauzei era 17-14 în favoarea elevilor antrenați de Adrian Chiruț. În repriza a doua sucevenii s-au distanțat destul de repede pe fondul unor greșeli de partea cealaltă. Finalul partidei avea să arate o diferență de 9 goluri între cele două formații, CSU Suceava 35-26 CSM Satu Mare.