Sponsori Sponsori

CSS Gura Humorului a urcat pe podium la Campionatele Naționale Școlare de Atletism

Sâmbătă, 8 iunie, s-au desfășurat Campionatele Naționale, etapa a doua pentru categoriile U16, U18 și Campionatele Naționale Școlare, eveniment la care au participat numeroși atleți talentați din întreaga țară. Competiția a fost marcată de performanțe notabile, iar printre cei care au ieșit în evidență se numără și sportivele pregătite de profesorul Silviu Casandra de la CSS Gura Humorului.

În cadrul Campionatului Național Școlar de atletism, echipa CSS Gura Humorului a obținut rezultate de excepție în proba de 5 km marș. Selena Robaniuc a reușit să se impună în această probă dificilă. Alături de ea, Vanessa Tipa a obținut o clasare pe locul al treilea în aceeași probă. Teodora Ionela Flocea, o altă sportivă promițătoare de la CSS Gura Humorului, s-a clasat pe locul opt în proba de 5 km marș.