Sponsori Sponsori

CSM Suceava, debut cu stângul în Divizia A1 la volei masculin

CSM Suceava are misiune grea în Divizia A1 la volei masculin. Trupa lui Tudor Orășanu și Vasile Moșuc a fost învinsă pe teren propriu în prima etapă.

Echipa antrenată de Tudor Orășanu și Vasile Moșuc nu a avut nici o șansă în fața grupării CS Știința Explorări Baia Mare în cadrul primei faze din Campionatul Național de volei masculin – Divizia A1. Oaspeții s-au impus categoric și au obținut victoria în cele trei seturi.

În primul set, sucevenii au fost învinși cu scorul de 25-16, în cel de al doilea set, oaspeții nu le-au dat nici o șansă voleibaliștilor pregătiți de Orășanu și Moșuc și au câștigat setul cu scorul de 25-8, iar în cel de al treilea set, băimărenii și-au adjudecat victoria în mod identic cu scorul de 25-16, la fel ca în primul set.

CSM Suceava: Darius Pop (10 puncte), Alexandru Roman (2 puncte), Marius Gontariu (4 puncte – un blocaj), Cosmin Boghean (4 puncte), Alexandru Dragomir (1 punct – un blocaj), Cosmin Ciubotaru (3 puncte – un blocaj), Matei Platon (libero). Au mai jucat: Andrei Sasu, Andrei Curic. Antrenori: Tudor Orășanu și Vasile Moșuc.