Sponsori Sponsori

CSM București – CSU Suceava 29-20 în runda XXV-a din Liga Națională

CSU Suceava a ratat ultima șansă de a mai prinde un loc în play-off.

Astăzi, CSU Suceava s-a lovit de stânca CSM București, echipă care nu a oferit prea multe oportunități pentru formația suceveană. Astfel, CSM București a dominat partida cu CSU învingându-i cu scorul de 29-20, după ce finalul primei reprize arăta o diferență doar de 4 goluri în favoarea formației din București, 11-7. După pauză, sucevenii au început războinic repriza secundă, însă ratarea a două lovituri de la 7 metri în primele 5 minute le-a permis bucureștenilor să ia un avantaj mai mare, iar pe parcurs aceștia au reușit să se distanțeze la 9 goluri de formația antrenată de Adrian Chiruț.

”Universitarii” se întorc resemnați acasă, fără niciun punct și fără nicio șansă de a mai prinde play-off-ul. În următoarea etapă sucevenii vor primi vizita echipei Poli Timișoara, sâmbătă, începând cu ora 18:00 în sala LPS.