Bucovina Rădăuți, revenire spectaculoasă în jocul cu Hușana Huși

Echipa pregătită de Iulian Ionesi se întoarce la Rădăuți cu toate cele trei puncte din deplasarea de la Huși.

Rădăuțenii au urcat pe locul secund al Seriei I a Ligii a III-a după succesul din etapa a VIII-a cu Hușana Huși, scor 2-1. Starea gazonului, dar și jocul bun al gazdelor le-a dat puține emoții elevilor pregătiți de Iulian Ionesi care conduși cu 1-0 după o oră de joc au revenit în mai puțin de două minute. Mugur Florescu a restabilit egalitatea în urma unui corner în minutul 73, iar un minut mai târziu, Robert Ciobanu a dus-o pe formația rădăuțeană în avantaj, stabilind astfel și scorul final. Trei puncte importante pentru rădăuțeni care vor înfrunta în runda următoare pe teren propriu nou-promovata Bradu Borca.