Bucovina Rădăuți câștigă al treilea meci consecutiv și se menține pe podium

CSM Bucovina Rădăuți își continuă parcursul foarte bun din campionat cu o victorie în fața celor de la Csikszereda 2, scor 2-0.
Alexandru Aftanache cu un golazo în minutul 60’ și puștiul Adrian Stroe în minutul 80’ cu o lovitură frumoasă de cap au adus toate cele trei puncte pentru băieții lui Ionuț Plămadă.

Meciul a fost dominat cap-coadă de bucovineni care au închis orice culoar spre poarta lui Udeanu, singura ocazie notabilă fiind în repriza secundă, iar ofensiva nu a ezitat în a-și crea ocazii notabile de gol.

Deși se află pe ultima poziție în clasamentul seriei, Csikszereda 2 are în componență jucători foarte talentați, convocați la loturile naționale.
În urma acestei victorii, echipa pregătită de Ionuț Plămadă, Cristi Butnariu, Andrei Dumitraș și Dragoș Tătar se menține pe poziția a 3-a cu 22 de puncte.

CSM Bucovina Rădăuți a început meciul în următoarea formulă: Udeanu – Șpac, Florescu, Baciu, Coajă, Leonte, Stroe, Aftanache, Svichi, Ungurianu, Stoian.
Au mai intrat: Sahlean, Coroamă, Irimescu, Cimbru, Străjeriu

În etapa următoare, Bucovina Rădăuți se va deplasa la Bucecea, unde o va întâlni pe Dante Botoșani.

Articol scris de: Cristian Ploșceac