Bogdan Rusu, decisiv în jocul cu Dinamo București

Fostul atacant al Forestei Suceava, Bogdan Rusu, a reușit unicul gol al partidei în meciul dintre Dinamo București și CS Mioveni.

Nou promovata CS Mioveni a reușit să câștige în Ștefan cel Mare după un gol înscris în minutul 50 de atacantul Bogdan Rusu. Pentru piteșteni a evoluat și suceveanul Alexandru Buziuc care a reușit să strângă 79 de minute pe teren.

Reușita lui Rusu a dezechilibrat-o pe Dinamo. Roș-albii au încercat să riposteze, numai că precipitarea și-a pus amprenta asupra jocului lor.

Rusu putea să facă “dubla”, însă șutul său plouat s-a scurs pe lângă bara din dreapta unui Eșanu prins pe picior greșit. S-a terminat 1-0, iar CS Mioveni a obținut cele trei puncte în groapă, în timp ce Dinamo suferă a treia înfrângere în cinci jocuri.

Sursa foto: LookSport