Sponsori Sponsori

Atletele pregătite de Silviu Casandra pe podium la Cupa României de Seniori

În perioada 10-11 august 2024, Bucureștiul a găzduit una dintre cele mai așteptate competiții atletice ale anului, Cupa României de Seniori, eveniment care a adus împreună cei mai talentați sportivi din țară. Reprezentanții Clubului Sportiv Municipal (CSM) Suceava au înregistrat rezultate remarcabile în cadrul competiției.

Una dintre performerele competiției a fost Roxana Ghiuță, sportiva legitimată la CSM Suceava și CSU Suceava a cucerit locul 1 în proba de 200 de metri. Pe lângă acest succes, Roxana a continuat să impresioneze și în alte probe. În cursa de 400 de metri, ea a terminat pe locul al doilea, iar în proba de 800 de metri, atleta pregătită de Silviu Casandra a reușit să obțină locul al treilea, completând astfel un parcurs impresionant la această ediție a Cupei României.

În probele de ștafetă, echipa formată din Roxana Ghiuță, Diana Pascal, Teodora Flocea și Selena Robaniuc a obținut două clasări pe locul 1 atât în proba de ștafetă 4×100 de metri, cât și în cea de 4×400 de metri.