Șomuz Fălticeni urcă pe primul loc din play-out-ul Seriei I a Ligii a III-a după victoria cu CSM Vaslui

Trupa lui Daniel Stoica obține o victorie importantă în derby-ul play-out-ului cu CSM Vaslui, scor 2-0, și urcă pe prima poziție.

Fălticenenii reușesc un succes important pe teren propriu și învinge formația CSM Vaslui. Echipa antrenată de Daniel Stoica s-a impus cu scorul de 2-0 grație reușitelor semnate de Eduard Julei care a deschis scorul în minutul 27 din penalty, iar Ionuț Plămadă a închis tabela în partea secundă a jocului. Fotbalistul din atacul Șomuzului a înscris în minutul 53 și a risipit orice speranță de revenire pentru gruparea vasluiană.

În urma acestui succes, Șomuz Fălticeni urcă pe prima poziție a play-out-ului Seriei I a Ligii a III-a care se va bucura de o pauză în runda cu numărul 8, însă va reveni în etapa a 9-a când o va întâlni în deplasare pe Aerostar Bacău.

Sursa foto: Alexandru Săvescu