Claudiu Moraru, Denis Precub și David Ionuț Dociu au obținut titluri de campioni la probele la care au participat în cadrul Campionatului Național de atletism.
Sâmbătă, 1 iunie, la București, s-a desfășurat Etapa finală a Campionatului Național de Atletism pentru categoriile de vârstă U13 și U14. Evenimentul a fost marcat de performanțele excepționale ale sportivilor secției de atletism ai Liceului cu Program Sportiv din Suceava, antrenați de profesorii Daniela Cojocaru și Iustin Tătărău.
Claudiu Moraru a cucerit medalia de aur și titlul de Campion Național la proba de 3 km Marș, categoria U14 Masculin. Denis Precub a reușit o performanță extraordinară obținând două titluri de Campion Național la categoria U13 Masculin. David Ionuț Dociu a completat triumful Liceului cu Program Sportiv din Suceava, obținând și el titlul de Campion Național la proba de 3 km Marș, categoria U14 Masculin.