Sponsori Sponsori

LPS Suceava s-a clasat pe locul al patrulea la Faza națională a ONSS la volei băieți-liceu

Opt echipe de liceu din județe diferite ale țării s-au confruntat în perioada 23-26 mai la București pentru podiumul din cadrul fazei naționale a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.

În perioada 23-26 mai, Bucureștiul a fost gazda fazei naționale a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar (ONSS) la volei băieți-liceu. Competiția a adunat cele mai bune echipe de liceu din țară. Participarea a fost una selectă, cu opt echipe reprezentând opt județe ale României, fiecare luptând pentru un loc pe podium.

Echipa pregătită de Bogdan Macsim și condusă la acest turneu de profesorul Vasile Moșuc și-a depășit așteptările și s-a clasat pe locul IV. Deși au pierdut finala mică în fața echipei din Ștei (Bihor) cu scorul de 2-0 la seturi, performanța lor rămâne una notabilă.