Încă un rezultat pozitiv pentru Șomuz Fălticeni în perioada de pregătire

Șomuz Făltceni a terminat la egalitate duelul cu Ceahlăul Piatra Neamț, scor 1-1, într-un joc disputat pe teren neutru, la Roman.

Echipa antrenată de Daniel Stoica a bifat un nou rezultat pozitiv. După victoria în compania Științei Miroslava cu scorul de 2-0, trupa lui Stoica a terminat la egalitate duelul cu echipa antrenată de profesorul Cristi Pustai. Tânărul jucător al fălticenenilor, Alexandru Savin a deschis scorul în minutul 23, iar rezultatul a rămas neschimbat până la pauză. Repriza secundă i-a aparținut Ceahlăului care a reușit egalarea în minutul 62 dintr-un penalty transformat de Patrick Petre. De altfel, fălticenenii și-au trecut în cont două bare, prin Savin și Merticariu.

Șomuz Fălticeni – repriza I: Puianu – Alecsandru, Pintilei, Asibey, E. Ciobanu, Bejenar (40 Merticariu), Dănilă, Popovici, Savin, Cîrstean, Bolou.

Șomuz Fălticeni – repriza a II-a: Zvoronciuc – Maganu, Asibey, Nistor (66 Luțu), E. Ciobanu (87 Pașcu), Dănilă (69 Pintilei), Bejenar, Maxim (66 Popovici), Merticariu (78 Bolou), Cara – Bolou (56 Savin) (87 Merticariu).

Pentru Șomuz Fălticeni urmează un nou joc de pregătire în compania Forestei Suceava pe 18 februarie.

Sursa foto: Dan Eșanu