Golofca a bifat mai bine de 20 de minute în FC Botoșani – Poli Timișoara

Noul antrenor al Botoșaniului, Alin Bordeanu nu a mizat pe Cătălin Golofca din primul minut.

Suceveanul Cătălin Golofca nu a fost titular în meciul jucat de FC Botoșani împotriva celor de la Poli Timișoara, însă a fost introdus pe teren în locul lui Adrian Herghelegiu în minutul 69. Acesta nu a mai putut să-și ajute echipa care a fost învinsă de timișoreni cu scorul de 2-1 prin golurile marcate de fostul botoșănean Marius Croitoru (63′) și Alin Șeroni din penalty (67′), pentru botoșăneni a marcat Andrei Miron în minutul 17.

Ceilalți doi suceveni din lotul Botoșaniului, Mihai Roman și Florin Plămadă au fost indisponibili pentru acest meci, primul accidentându-se în meciul trecut pe care Botoșaniul l-a disputat în deplasarea de la Giurgiu împotriva Astrei, iar cel de al doilea se recuperează după o accidentare mai veche care l-a ținut un timp îndelungat pe bară.