CSM Cetatea 1932 Suceava a intrat oficial în linie dreaptă pentru sezonul competițional 2025-2026, reunindu-se luni, 21 iulie, la stadionul Areni.
Sub comanda noului antrenor principal Dorin Goian, sucevenii au desfășurat primul antrenament din această vară, în fața unui lot extins, alcătuit din 28 de jucători. Alături de Goian, staff-ul tehnic este completat de Ionuț Plămadă și Andrei Ițco, cei care vor contribui la pregătirea echipei pentru provocările noului sezon din Liga a III-a.
Lotul prezent la prima ședință de pregătire a fost format din: Păunel Apetrei, Andrei Buceac, Mario Bai, Cristian Ghedrouțan, Vlad Roșca, Iustin Panciuc, Cosmin Toderan, Florin Scutariu, Sebastian Nisioi, Alexandru Anton, Ștefan Petraru, Cătălin Grosu, Ruben Sumanariu, Ilie Marian, Andrei Cerlincă, Iosif Netbai, Ruslan Chelari, Robert David, Șerban Nițu, Robert Ciobanu, Alexandru Savin, Radu Ungurianu, Răzvan Gorovei, Alexandru Zaharia, Cristian Balgiu, Antonio Perju, Cosmin Tucaliuc și Ionuț Nistor.
Antrenamentele vor continua pe plan local până la finalul lunii iulie, perioadă în care staff-ul va urmări consolidarea relațiilor de joc și evaluarea fizică a jucătorilor. În prima parte a lunii august, este programat un cantonament de câteva zile, care va aduce un plus de intensitate pregătirii fizice și tactice. Locația exactă a stagiului de pregătire urmează să fie stabilită în perioada următoare. De asemenea, conducerea clubului se află în tratative și cu alți fotbaliști cu experiență care se vor alătura lotului în zilele următoare.
Sezonul 2025-2026 al Ligii a III-a este programat să înceapă pe 30 august, iar până atunci sucevenii își vor programa mai multe jocuri de pregătire.





