Moldova Drăgușeni a defilat în fața Siretului Dolhasca

Gruparea din Drăgușeni a oferit un adevărat recital suporterilor în runda cu numărul XXVII. Celelalte dueluri au fost mult mai echilibrate.

Moldova Drăgușeni a oferit cel mai spectaculos joc al rundei din prisma numărului de goluri. Trupa din Drăgușeni nu a avut milă de formația pregătită de Constantin Ferariu pe care a zdrobit-o scorul de 5-0. Niță, Atodiresei, Scutariu, Nechitoaia și Dragomir și-au trecut fiecare pe rând numele pe lista marcatorilor.

Progresul Frătăuții Vechi a câștigat în minutele de final ale meciului cu revelația acestui retur a Ligii a IV-a, Foresta II Suceava. Gruparea din Frătăuții Vechi s-a impus cu scorul de 1-0 după reușita lui Apostol din minutul 94.

Juniorul Suceava și Șomuzul Preutești au remizat pe stadionul ”1 Mai” din Ițcani, scor alb, după un meci strâns, fiind depășite în urma acestor rezultate de Moldova Drăgușeni.

ACS Sporting Poieni Solca și-a vândut greu pielea în jocul cu Academica Gălăenști. Oaspeții au obținut cele trei puncte grație reușitelor semnate de Timotei Rusu și Liviu Coroamă. Formația din Gălănești a trecut cu 2-1 la finalul celor 90 de minute.

Meci echilibrat și la Vatra Moldoviței, acolo unde gruparea din localitate s-a impus cu scorul de 1-0 în fața formației ASA Rarău Câmpulung Moldovenesc.

Bucovina Dărmănești și Viitorul Liteni au câștigat la masa verde cu scorul de 3-0 jocurile cu CSM Dorna Vatra Dornei, respectiv Concordia Grămești.

Recolta Fîntînele a stat în această rundă.

Clasamentul Ligii a IV-a după rezultatele înregistrate în runda cu numărul XXVII: