Foresta Suceava, o victorie norocoasă în fața Bacăului

Într-un meci din etapa a III-a a play-off-ului seriei I a Ligii a III-a de fotbal, Foresta Suceava a obținut o victorie importantă în deplasare, cu scorul de 2-1, împotriva echipei CSM Bacău. În prima repriză, Foresta a avut o evoluție foarte slabă și a fost învinsă la capitolul marcator de gazde, care au deschis scorul în minutul 22, prin Zaharia.

Abia după pauză, antrenorul Dorin Goian a făcut niște schimbări inspirate și Foresta a început să joace mult mai bine. În minutul 79, Chika a inventat un șut din cădere de la 6 metri și a înscris golul egalizator pentru Suceava. În minutul 85, Filip a marcat golul victoriei, după o lovitură liberă de la 18 metri de pe partea dreaptă.

Din minutul 87, Foresta a jucat în inferioritate numerică, după ce Samson a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. Cu toate acestea, Suceava a reușit să păstreze avantajul și să obțină cele trei puncte. Filip a fost desemnat cel mai bun jucător de pe teren după eurogolul fantastic marcat în acest duel.

În următoarea etapă, Foresta va juca împotriva echipei Ceahlăul, în deplasare, dar va fi fără Samson, care va fi suspendat.

Sursa foto: CSM Bacău