Sponsori Sponsori

Dorin Goian, prezent la gala „Mihai Neșu”, organizată de AFAN

Dorin Goian nu și-a uitat fostul coechiper de la Steaua București, iar fostul internațional român a răspuns afirmativ invitației de a participa la gala ”Mihai Neșu”.

România All Star s-a impus cu scorul de 3-2 în fața echipei FIFPro Europe. Golurile au fost semnate de Florin Cernat (dublă) și Florin Lovin, pentru România All Stars, în timp ce pentru FIFPro Europa au punctat Marios și Gigel Bucur. Meciul a fost unul caritabil și a avut două reprize a câte 35 de minute, iar banii de pe fiecare bilet achiziționat au fost donați către Fundația Mihai Neșu. Meciul a fost arbitrat de Ovidiu Hațegan care a revenit la centru după ce a suferit un infarct care l-a ținut departe de fotbal. Evenimentul a avut loc pe stadionul Arcul de Triumf.

Dorin Goian: ”Suntem toți alături de Mihai Neșu”

„Mă bucur că lumea nu ne-a uitat. Nu știu câți copii ne știu, dar cei de 40 de ani sigur știu când jucam în Champions League și Cupa UEFA. E un joc pentru o cauză nobilă. Suntem toți alături de Mihai Neșu”, a transmis Dorin Goian înainte de evenimentul caritabil.

• România All Stars

Prima repriză: Cernea – Ogăraru, Goian, Lovin, Raț – S. Paraschiv, Ov. Petre, Cernat, Boștină – Dică, Dănciulescu
A doua repriză: Lobonț – Maftei, Ghionea, Cânu, P. Marin – B. Pătrașcu, Lovin, Cernat, Neaga – D. Niculae, Dică
Antrenor: Gică Hagi

• FIFPro Europe

Prima repriză: Mucha – Hulubei, Hanstveit, Urbano, Rada – Klimavicius, Marios – Smolarek, Paiva, Pires – Aganzo
A doua repriză: Blazic – Didic, Kumbeu, Poedica – Stassin, Marios – Mamo, Autio, Charalambous – G. Bucur, Maris
Antrenor: Spiros Neofytides